Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny

Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny

Miasta partnerskie

Poprad Saint Dies Siegen
Poprad

  Saint-Die-
Des-Vosges

Siegen
Sopot Stryj Vysokie Tatry
Sopot Stryj Vysoké Tatry
     
Seprator graficzny

Znajdź na stronie

Kontakt Załatw sprawę Struktura Urzędu Przetargi, konkursy, oferty pracy

Aktualności

Okres: 01-2011

2011-01-31

Ceramika jako sztuka

Ceramika jako sztuka

Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego 5 lutego (sobota) o godz. 17.00z aprasza na otwarcie wystawy II Ogólnopolskiego Konkursu Ceramicznego SONATA CERAMICZNA. Ceramika zwykle kojarzona jest ze sztuką użytkową. Z chęci zaprzeczenia temu stereotypowi zrodził się zakopiański konkurs. Ma on dowieść, że ceramika to w pełnym znaczeniu tego pojęcia sztuka.  W pierwszej edycji konkursu w roku 2009 rzeźbiarze i ceramicy pokazali prace inspirowane poezją Zbigniewa Herberta. W tej edycji elementem inspirującym ma być muzyka kompozytorów związanych z Zakopanem - Mieczysława Karłowicza i Karola Szymanowskiego. Swoje prace na konkurs zgłosiło ponad trzydziestu uczestników.

więcej »

2011-01-31

Wielkie bieganie

Wielkie bieganie

Ponad 180 zawodniczek i zawodników (w tym 100 dzieci) w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział w zorganizowanym po raz 28. w Zakopanem pod Wielką Krokwią Ogólnopolskim Biegu Gąsieniców. Najstarszym uczestnikiem był 84-letni Kazimierz Gołąb z Zakopanego , a najmłodszą 7-letnia Anna Dobosz z Rytra. Wśród pań najszybciej  trasę 5 km  pokonała Anna Pradziad z ZSMS. Kolejne miejsca  zajęły Anna Pitoń, Alicja Banasiak i Lidia Pączko. Wśród panów na dystansie 10 km w  poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Mariusz Michałek, Piotr Michałek, Piotr Smolak i Zbigniew Radowski.

więcej »

2011-01-31

Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego

Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego

Przedstawiamy Państwu projekt uchwały Rady Miasta Zakopane w sprawie określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Zakopanem. Prosimy wszystkie organizacje pozarządowe zainteresowane powołaniem takiej Rady o zgłaszanie do Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego swych uwag i sugestii.

więcej »

2011-01-28

Łyżwy dla wszystkich!

Łyżwy dla wszystkich!

W sobotę, 29 stycznia na Dolnej Równi Krupowej już po raz trzeci wystartowała „Zima z Radiem ZET”. Aż do 27 lutego wszyscy, którzy chcą aktywnie wypocząć i zabawić się na świeżym powietrzu, będą mogli za darmo pojeździć na łyżwach na pełnowymiarowym lodowisku, wziąć udział w konkursach i zabawach w zimowym miasteczku atrakcji. Lodowisko i wypożyczalnia łyżew będzie otwarte codziennie od 11.00 do 21.00. Dzieci będą mogły brać udział w Budyniowej Strefie Tygrysa, a w każdy weekend organizatorzy proponują Tygrysjadę Winiary z nagrodami i sportowe zmagania z upominkami od Brugi i Intersport.

więcej »

2011-01-28

Aktualny komunikat narciarski!

Aktualny komunikat narciarski!

W Tatrach i pod  Tatrami pełnia zimy. Specjalnie dla amatorów białego szaleństwa przygotowaliśmy komunikaty narciarskie, opisujące warunki na najpopularniejszych stokach na Podhalu: Gubałówce, Harendzie, Kasprowym Wierchu, Nosalu i Polanie Szymoszkowej, a także  w Witowie i Małym Cichym.  Zapraszamy na oficjalny profil miasta w portalu Facebook. Komunikaty znajdują się w zakładce "Notatki", publikowane są również na tablicy.

więcej »

2011-01-28

Skoki w obiektywie

Skoki w obiektywie

W zeszłym tygodniu całe Zakopane żyło niezwykłą imprezą jaką jest Puchar Świata w skokach narciarskich. By przywołać raz jeszcze te wspaniałe emocje zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Janusza Dudy.

więcej »

2011-01-26

„Pod Tatrami” 28 stycznia– 2 lutego

„Pod Tatrami” 28 stycznia– 2 lutego

W najnowszym programie sylwetka zmarłego w styczniu Mariana Woyny-Orlewicza, najstarszego polskiego olimpijczyka, wystawa zdjęć Grzegorza Kołodki i zapowiedź kolejnej edycji zawodów polo na śniegu. „Pod Tatrami” na antenie TVP Kraków: w czwartek, 27 stycznia o godz.17.05 i 19.20. w sobotę, 29 styczna o godz.17.45, w niedzielę, 30 styczna, o godz.7.45 Program można również oglądać w Internecie: www.podtatrami.tvp.pl, a także na antenie TVP POLONIA: w niedzielę, 30 styczna o godz.12.45 i środę, 2 lutego o godz. 18.45.

więcej »

2011-01-26

 XXVIII Ogólnopolski Bieg Gąsieniców 2011

XXVIII Ogólnopolski Bieg Gąsieniców 2011

Burmistrz Miasta Zakopane informuje, że Bieg Gąsieniców odbędzie się w planowanym terminie, czyli 30 stycznia 2011 (niedziela) na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu Zakopane – Stadion Biegowy przy zespole Średniej Skoczni, ul. Bronisława Czecha.. Godziny rozpoczęcia zawodów pozostają bez zmian:10.00 zawody dzieci, 12.00 biegi główne kobiet i mężczyzn. Ze względu na warunki śniegowe i możliwości organizacyjne nastąpiła zmiana dystansów biegu głównego: kobiety – 5 km stylem klasycznym, mężczyźni – 10 km stylem klasycznym.

więcej »

2011-01-25

Zakopane Snow Polo 2011

Zakopane Snow Polo 2011

Serdecznie zapraszamy pod Wielką Krokiew na zawody Snow Polo, które odbędą się 28 i 29 stycznia 2011. Turnieje Polo na śniegu od ponad 20 lat organizowane są w najmodniejszych zimowych kurortach na świecie: St. Moritz, Kitzbuehel, Megeve, Aspen, Cortina d’Ampezzo. W 2007 roku do tego elitarnego grona dołączyło Zakopane. Turnieje Polo w Zakopanem wpisały się  już na stałe w program rozgrywek CENTRAL EUROPEAN POLO ASSOCIATION i w zamiarze organizatorów zostały flagową zimową imprezą Polo w tej części Europy.

więcej »

2011-01-24

Imprezy na medal!

Imprezy na medal!

Na Puchar Świata w Skokach Narciarskich kibice zjeżdżali do Zakopanego już w czwartek, 20 stycznia. Dopisała pogoda, nie zawiedli też polscy zawodnicy. Największą i bardzo miłą niespodzianką było zwycięstwo Kamila Stocha, któremu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów - dalekich skoków i wysokich not od sędziów! Ale nie tylko kibice sportowi przeżywali emocje. W piątek, 21 stycznia, w hotelu Mercure Kasprowy zagrali Wiedeńscy Soliści i ich Goście. Sekcja Muzycy Opery Wiedeńskiej i soliści zaprezentowali repertuar grany podczas Koncertów Noworocznych w Wiedniu. Piątkowy koncert wzbudził ogromne zainteresowanie melomanów, dowodnie świadcząc o tym, że w Zakopanem wydarzenia kulturalne z tak zwanej najwyższej półki potrafią zgromadzić liczną publiczność.

więcej »

2011-01-20

„Pod Tatrami” 20 – 23 stycznia

„Pod Tatrami” 20 – 23 stycznia

W najnowszym programie: sylwetka Józefa Pitonia – tancerza, aktora, autora góralskich gawęd, przewodnika i ratownika tatrzańskiego, wieloletniego członka jury Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. „Pod Tatrami” na antenie TVP Kraków: w czwartek, 20 stycznia o godz.17.05 i 19.20. w sobotę, 22 stycznia o godz.17.45, w niedzielę, 23 stycznia o godz.7.45. Program dostępny jest również w Internecie:www.podtatrami.tvp.pl. Na antenie TVP POLONIA „Pod Tatrami” w niedzielę, 23c stycznia o godz.12.45 i środę, 25 stycznia  o godz. 18.45.

więcej »

2011-01-19

Puchar Świata w Skokach Narciarskich

Puchar Świata w Skokach Narciarskich

W dniach 20-23 stycznia 2011 odbędzie się w Zakopanem Puchar Świata w Skokach Narciarskich. Z powodu odwołania konkursu w czeskim Harrachovie, Zakopane będzie kibicowało skoczkom jeden dzień dłużej niż dotychczas. Dodatkowy konkurs zostanie rozegrany w niedzielę. Udział  w zawodach zapowiedziało 15 ekip narodowych z całego świata, między innymi: Austria, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria i Rosja. Po raz pierwszy od wielu lat na Wielkiej Krokwi zaprezentują się również skoczkowie z Japonii.

więcej »

2011-01-19

Wielkie Granie, Wielkie Skakanie

Wielkie Granie, Wielkie Skakanie

Tuż przed rozpoczęciem drugiego dnia zawodów Pucharu Świata FIS w Skokach Narciarskich, ulicami Zakopanego w sobotę,  22 stycznia 2011, przejdzie Wielka Parada Kibiców. Fani Adama Małysza – najlepsi kibice świata, sportowcy, gwiazdy, dziennikarze oraz przedstawiciele miasta Zakopane po raz pierwszy zainaugurują w ten sposób to wielkie sportowe wydarzenie. Uczestnicy będą się bawić na ruchomych platformach, które zawiozą ich w okolice Wielkiej Krokwi. Parada pod hasłem „Wielkie Granie, Wielkie Skakanie” wyruszy o godzinie 11:00 z parkingu przy Al. 3 Maja i Rondzie Solidarności, skąd przejedzie Al. 3 Maja mijając skrzyżowania z ulicami Kościuszki i Staszica do skrzyżowania z ul. Krupówki. Następnie Parada przejedzie ul. Władysława Zamoyskiego i ul. Tytusa Chałubińskiego w kierunku ronda Jana Pawła II i dalej skręci w ul. Bronisława Czecha w stronę Wielkiej Krokwi. Przejazd przez miasto potrwa ok. dwóch godzin. Parada zakończy swój bieg przed skrzyżowaniem z ul. Żeromskiego ok. godziny 13.00 – 13.30.  Podczas Parady wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość!

więcej »

2011-01-19

Rok 2010 w obiektywie

Rok 2010 w obiektywie

Ubiegły  rok w Zakopanem obfitował w wydarzenia kulturalne,  z których każdy mógł wybrać coś dla siebie. Był jazz, folklor, muzyka klasyczna i rock. Występowały wielkie gwiazdy i muzycy rozpoczynający dopiero swoją karierę. Imprezy organizował Urząd Miasta Zakopane, Biuro Promocji Zakopanego, Starostwo Powiatowe  i  coraz prężniej działające w Zakopanem organizacje pozarządowe. Przez cały rok na stronie Urzędu Miasta Zakopane relacjonowaliśmy dla Państwa najciekawsze wydarzenia. Nadszedł czas  na  fotograficzne podsumowanie roku 2010.

więcej »

2011-01-19

IV Edycja Alpin Sport Ski Tour Race – start tatrzańskiego sezonu ski-tourowego

IV Edycja Alpin Sport Ski Tour Race – start tatrzańskiego sezonu ski-tourowego

Pomimo zmiany daty i trudnych warunków atmosferyczno-śniegowych zaskakująco dużo skialpinistów zjawiło się w niedzielę - 16.01.2011 w Tatrach. Na stracie IV Alpin Sport Ski Tour Race stanęło ponad 150 zawodników. Byli wśród nich zawodnicy Pucharu Polski PZA, Pucharu Amatorów - Berghaus Cup i Pucharu Europy Środkowej - w tym liczne grono naszych sąsiadów „pretekarów” z Czech i Słowacji.

więcej »

1 [2] [3]   następna strona »

 
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny

ZAKOPANE ZAPRASZA