Seprator graficzny

Znajdź na stronie

Seprator graficzny

Miasta partnerskie

Poprad Saint Dies Siegen
Poprad

  Saint-Die-
Des-Vosges

Siegen
Sopot Stryj Vysokie Tatry
Sopot Stryj Vysoké Tatry
     
Kontakt Załatw sprawę Struktura Urzędu Przetargi, konkursy

Aktualności

 

2014-03-28

Nowy dyrektor TPN-u

Nowy dyrektor TPN-u

Pawła Skawińskiego na stanowisku dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego zastąpił Szymon Ziobrowski.

- Moja działalność w TPN nie byłaby możliwa bez zrozumienia ze strony mieszkańców lokalnych gmin. Bardzo ważne jest wnętrze instytucji - jej pracownicy, ale równie ważne jest również otoczenie zewnętrzne - mówił odchodzący dyrektor. - Zadaniem samorządów, na ternie których znajduje się Tatrzański Park Narodowy, jest rozwijać lokalne wspólnoty, natomiast naszym zadaniem jest wyznaczyć granice w tym zakresie. Dlatego zawsze niezwykle ważne były dobre relacje z samorządami. Przez cały ten czas w naszych kontaktach był wzajemny szacunek, życzliwość i zrozumienie - podkreślał.

Po podsumowaniu blisko trzech dekad swojej pracy w TPN, w tym 12 lat na stanowisku dyrektora TPN przez Pawła Skawińskiego, minister środowiska Maciej Grabowski wręczył nominację Szymonowi Ziobrowskiemu. - To dla mnie duży zaszczyt przejąć stery po Pawle Skawińskim, ale i niełatwe zadanie. Na szczęście blisko są góry, które zawsze dodawały mi sił. Będę kontynuował misję mojego poprzednika - mówił wzruszony nowy dyrektor TPN

W uroczystości, wśród licznie zgromadzonych gości, byli również przedstawiciele władz Zakopanego burmistrz Janusz Majcher, jego zastępcy Wojciech Solik i Mariusz Koperski oraz przewodniczący Rady Miasta Jerzy Zacharko.

(SzZ)

« Powrót

Galeria

 

ZAKOPANE ZAPRASZA