Seprator graficzny

Znajdź na stronie

Seprator graficzny

Miasta partnerskie

Poprad Saint Dies Siegen
Poprad

  Saint-Die-
Des-Vosges

Siegen
Sopot Stryj Vysokie Tatry
Sopot Stryj Vysoké Tatry
     
Kontakt Załatw sprawę Struktura Urzędu Przetargi, konkursy

Aktualności

 

2014-03-28

Tłumy gości na otwarciu czytelni Biblioteki Miejskiej

Tłumy gości na otwarciu czytelni Biblioteki Miejskiej

Po gruntownym remoncie otwarta została czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem. W uroczystości, inaugurującej nowy rozdział działalność placówki, udział wzięli m.in. burmistrz Janusz Majcher, zastępcy burmistrza Wojciech Solik i Mariusz Koperski, przewodniczący Rady Miasta Zakopane Jerzy Zacharko, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Anna Wiśniewska, radni miasta, dyrektorzy miejskich instytucji kultury.

Remont podzielony był na trzy etapy. W pierwszym wymienione zostały drzwi i okna Biblioteki. Następnie przystąpiono do modernizacji pomieszczeń. Wymieniono posadzki wraz z izolacjami, ścianki działowe, instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną, położono nowe tynki, zamontowano podwieszane sufity i wykonano izolację stropów, zmodernizowano instalację teleinformatyczną, internetową, alarmową i przeciwpożarową, przeprowadzono roboty malarskie. Ostatni etap to zakup nowych, funkcjonalnych mebli bibliotecznych. - Dziękuję przyjaciołom Biblioteki i czytelnikom, którzy cierpliwie znosili okres remontu i mam nadzieje, że będą również wyrozumiali , gdy zaczniemy jego kolejną fazę - powiedziała Bożena Gąsienica, dyrektor Miejskiej biblioteki Publicznej w Zakopanem.

- Mam nadzieję, że to miejsce - poza tym, że stanie się miejscem pozyskiwania wiedzy - będzie również miejscem wystaw, odczytów i wykładów - wyraził swoje oczekiwania burmistrz Janusz Majcher.

Otwarciu czytelni towarzyszyła wystawa prac Małgorzaty Rosińskiej, absolwentki Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz Wydziału Rzeźby i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, autorki kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i blisko 160 wystaw zbiorowych w kraju u zagranicą. - Mam nadzieje, że ta wystawa pod tytułem „Słowa stopione w obraz", która powstała z myślą o naszej placówce, zainauguruje cały cykl wystaw zakopiańskich artystów w Bibliotece - mówiła dyrektor Biblioteki.

- Bardzo chciałabym, aby ta czytelnia była dla wszystkich miejscem ważnym, aby książki z tych półek otwierały przed Państwem okna na nowy nieznany świat. I aby pamiętali Państwo o słowach Josifa Brockiego, że „większą zbrodni ą niż palenie książek, jest ich nieczytanie" - podsumowała dyrektor Gąsienica.

(SzZ)

« Powrót

Galeria

 

ZAKOPANE ZAPRASZA