Seprator graficzny

Znajdź na stronie

Seprator graficzny

Miasta partnerskie

Poprad Saint Dies Siegen
Poprad

  Saint-Die-
Des-Vosges

Siegen
Sopot Stryj Vysokie Tatry
Sopot Stryj Vysoké Tatry
     
Kontakt Załatw sprawę Struktura Urzędu Przetargi, konkursy

Aktualności

 

2013-08-13

Koncert Kwintetu Sonus w willi "Atma"

Koncert Kwintetu Sonus w willi "Atma"

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma" w Zakopanem, oddział Muzeum Narodowego w Krakowie zaprasza na koncert, który odbędzie się z najbliższą niedzielę 18 sierpnia, godz. 18:00, przy ul. Kasprusie 19. Tym razem wystąpi Kwintet Sonus z programem "Światy dalekie i bliskie": Juliusz Zarębski (1854-1885), Grażyna Bacewicz (1909-1969).

Kwintet fortepianowy SONUS: Marta Bielawska-Świgoń - skrzypce I, Jadwiga Bialic - skrzypce II, Błażej Michna - altówka, Kinga Staniszewska - wiolonczela, Magdalena Kantor-Michna - fortepian.

PROGRAM

Juliusz Zarębski (1854-1885)
Kwintet fortepianowy g-moll op. 34
I Allegro
II Adagio
III Scherzo
IV Finale

Grażyna Bacewicz (1909-1969)
I Kwintet fortepianowy
I Moderato molto espressivo - Allegro
II Presto
III Grave
IV Con passione

Słowo o muzyce: Małgorzata Janicka-Słysz

Kwintet fortepianowy SONUS został założony przez wyróżniających się studentów Akademii Muzycznej w Krakowie w roku 2005. W czasie studiów członkowie zespołu pracowali pod kierunkiem ad. Renaty Żełobowskiej-Orzechowskiej.

Zespół uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in. przez Michaela Vaimana, Anthony'ego Spiri, Petera Bucka, Tadeusza Gadzinę, Dominika Połońskiego, Piotra Reicherta, a także kwartet „DAFÔ" oraz trio „Altenberg".

Kwintet SONUS występował m.in. na Kongresie Kultury Polskiej zorganizowanym pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, w ramach 11th Congress on Musical Signification, na festiwalu „V Wiosna Młodych Kameralistów", na „Dniach Muzyki Słowackiej" oraz podczas „II Wiosennych Kursów Mistrzowskich" w Przemyślu. Brał również udział m.in. w audycji-koncercie „Mistrzowie i uczniowie" w Radiu Kraków, w koncercie inaugurującym rok akademicki 2006/2007 w Akademii Muzycznej w Krakowie i koncercie jubileuszowym Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza" w Filharmonii Krakowskiej.

Zespół otrzymał wyróżnienie w XVI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi oraz dwie Nagrody Specjalne - im. prof. Marka Stachowskiego i Polskiego Wydawnictwa Muzycznego - za najlepszą interpretację utworu kompozytora polskiego w XIII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie.

 

 

Zachęcamy do niedzielnego zwiedzania „Atmy". Zarówno koncert 18 sierpnia, jak i zwiedzanie w każdą niedzielę jest bezpłatne.

(AP)

 

« Powrót

 

ZAKOPANE ZAPRASZA